Development (trunk) - en to pl translation catalogue (819 entries)

en: #RGB and rgba() colors
pl: kolory #RGB lub rgba()

en: %n comments
pl: %n komentarzy

en: %s of %s
pl: %s z %s

en: 0 - Do not hide controls
pl: 0 - Nie ukrywaj przycisków sterowania

en: 0 - Hide controls
pl: 0 - Ukryj przyciski sterowania

en: 0 comments
pl: 0 komentarzy

en: 1 - Hide all controls on mouse out
pl: 1 - Ukryj wszystkie przyciski po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: 1 - Show controls
pl: 1 - Pokaż przyciski sterowania

en: 1 comment
pl: 1 komentarz

en: 1 new add-on for Shortcodes Ultimate
pl: 1 nowy dodatek do Shortcodes Ultimate

en: 2 - Hide progress bar on mouse out
pl: 2 - Ukryj pasek postępu po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: 2 - Show controls when playback is started
pl: 2 - Pokaż przyciski sterowania, gdy rozpocznie się odtwarzanie

en: 40+ amazing shortcodes
pl: ponad 40 niesamowitych shortcode

en: <b>Do not change this field value if you do not understand description below.</b><br/>Relative path to the template file. Default templates is placed under the plugin directory (templates folder). You can copy it under your theme directory and modify as you want. You can use following default templates that already available in the plugin directory:<br/><b%value>templates/default-loop.php</b> - posts loop<br/><b%value>templates/teaser-loop.php</b> - posts loop with thumbnail and title<br/><b%value>templates/single-post.php</b> - single post template<br/><b%value>templates/list-loop.php</b> - unordered list with posts titles
pl: <b>Nie zmieniaj wartości tego pola, jeśli nie rozumiesz opisu poniżej.</b><br/>Ścieżka relatywna do pliku szablonu. Domyślne szablony są umieszczone w katalogu wtyczek (folder szablonów). Możesz je skopiować do foldera swojego motywu i modyfikować, jak tylko Ci się podoba. Możesz użyć następujących domyślnych szablonów, które są dostępne w folderze wtyczek (plugins):<br/><b%value>templates/default-loop.php</b> - pętla dla wpisów<br/><b%value>templates/teaser-loop.php</b> - pętla dla wpisów, z miniaturkami i tytułami<br/><b%value>templates/single-post.php</b> - szablon dla pojedynczych wpisów<br/><b%value>templates/list-loop.php</b> - nieuporządkowana lista z tytułami wpisów.

en: <h1>Oops! Plugin not activated&hellip;</h1> <p>Shortcodes Ultimate is not fully compatible with your PHP version (%s).<br />Reccomended PHP version &ndash; %s (or higher).</p><a href="%s">&larr; Return to the plugins screen</a> <a href="%s"%s>Continue and activate anyway &rarr;</a>
pl: <h1>Kurcze! Wtyczka nie jest włączona&hellip;</h1> <p>Shortcodes Ultimate nie jest w pełni zgodne z twoją wersją PHP (%s).<br />Zalecana wersja PHP, to &ndash; %s (albo wyższa).</p><a href="%s">&larr; Powrót do strony wtyczek</a> <a href="%s"%s>Kontynuuj i włącz mimo wszystko &rarr;</a>

en: <h1>Oops! Plugin not activated&hellip;</h1> <p>Shortcodes Ultimate is not fully compatible with your version of WordPress (%s).<br />Reccomended WordPress version &ndash; %s (or higher).</p><a href="%s">&larr; Return to the plugins screen</a> <a href="%s"%s>Continue and activate anyway &rarr;</a>
pl: <h1>Kurcze! Wtyczka nie jest włączona&hellip;</h1> <p>Shortcodes Ultimate nie jest w pełni zgodne z twoją wersją WordPress'a (%s).<br />Zalecana wersja WordPress'a, to &ndash; %s (albo wyższa).</p><a href="%s">&larr; Powrót do strony wtyczek</a> <a href="%s"%s>Kontynuuj i włącz mimo wszystko &rarr;</a>

en: <strong>Shortcode</strong> is a WordPress-specific code that lets you do nifty things with very little effort.
pl: <strong>Shortcode</strong>, to charakterystyczny dla WordPress'a kod, który pozwala Ci tworzyć -  przy niewielkim wysiłku - wspaniałe rzeczy.

en: <table>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    </table>
pl: <table>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    </table>

en: <ul>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    </ul>

en: A real swiss army knife for WordPress
pl: Prawdziwym szwajcarskim scyzoryku WordPress'a

en: About
pl: Podstawowe informacje

en: Abstract
pl: Abstrakcja

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Accordion
pl: Akordeon

en: Accordion with spoilers
pl: Akordeon ze spojlerami

en: Accordions, spoilers, different styles, anchors
pl: Akordeony, spojlery, różne style, kotwice

en: Activation key
pl: Klucz aktywacji

en: Active tab
pl: Aktywna zakładka

en: Add an icon to the less link
pl: Dodaj ikonę do linku "Mniej"

en: Add an icon to the more link
pl: Dodaj ikonę do linku "Więcej"

en: Add images
pl: Dodaj obrazy

en: Add selected files
pl: Dodaj zaznaczone pliki

en: Add selected images
pl: Dodaj zaznaczone obrazy

en: Add shadow to tooltip. This option is only works with basic styes, e.g. blue, green etc.
pl: Dodaje cień do podpowiedzi. Opcja ta działa, tylko z podstawowymi stylami, np. niebieskim, zielonym, itp.

en: Add-ons
pl: Dodatki

en: Add-ons bundle
pl: Paczka dodatków

en: Additional skins successfully installed
pl: Dodatkowe skórki zostały pomyślnie zainstalowane

en: Address for the marker. You can type it in any language
pl: Adres umieszczenia znacznika. Możesz podać adres w dowolnym języku

en: Adjust the margin for inline content (in pixels)
pl: Dostosuj margines dla zawartości inline (w pikselach)

en: Adjust the padding for inline content (in pixels)
pl: Dostosuj padding (ang. wypełnienie) dla zawartości inline (w pikselach)

en: Adjust the shadow for content box
pl: Dostosuj cień, dla zawartości pola

en: Adjust the top and bottom margins of this divider (in pixels)
pl: Dostosuj górny oraz dolny margines separatora (w pikselach)

en: Adjust the width for inline content (in pixels or percents). %s Example values: %s, %s, %s
pl: Dopasuj szerokość dla treści inline (w pikselach lub procentach). %s Przykładowa wartość: %s, %s, %s

en: Advanced JavaScript code for onClick action
pl: Zaawansowane: kod JavaScript do wykonania, przy zdarzeniu onClick

en: Advanced QR code generator
pl: Zaawansowany generator kodów QR

en: Advanced examples
pl: Przykłady zaawansowane

en: After
pl: Za

en: Align
pl: Wyrównanie

en: All
pl: Wszystko

en: All shortcodes
pl: Wszystkie shortcode

en: Allow to change slides with mouse wheel
pl: Pozwól na zmianę slajdów, za pomocą kółka myszki

en: Allow to rotate carousel with mouse wheel
pl: Pozwól na obracanie karuzelą, za pomocą kółka myszki

en: Allows to hide or show the Dailymotion logo
pl: Pozwala ukryć, albo wyświetlić logo Dailymotion

en: Allows to show the content only at the specified time period
pl: Pozwala wyświetlać treść, wyłącznie w określonym przedziale czasu

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Always
pl: Zawsze

en: Always visible
pl: Zawsze widoczne

en: Amount
pl: Ilość

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Animals
pl: Zwierzęta

en: Animated content
pl: Animowana treść

en: Animation
pl: Animacja

en: Animation delay (seconds)
pl: Opóźnienie rozpoczęcia animacji (sekundy)

en: Animation duration (seconds)
pl: Czas trwania (sekundy)

en: Animations
pl: Animacje

en: Any
pl: Dowolny

en: Any custom CSS classes
pl: Dowolna, własna klasa CSS

en: Any text value
pl: Dowolna wartość tekstowa

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Arrow circle 1
pl: Strzałka w kole 1

en: Arrow circle 2
pl: Strzałka w kole 2

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Attachment page
pl: Strona załącznika

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Audio file url. Supported formats: mp3, ogg
pl: Url pliku audio. Obsługiwane formaty: mp3, ogg

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto-draft
pl: Automatycznie zapisany szkic

en: Autohide
pl: Autoukrywanie

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Back to Dashboard
pl: Powrót do Kokpitu

en: Background
pl: Tło

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Basic examples
pl: Podstawowe przykłady

en: Basic: Blue
pl: Podstawowy: Niebieski

en: Basic: Dark
pl: Podstawowy: Ciemny

en: Basic: Green
pl: Podstawowy: Zielony

en: Basic: Light
pl: Podstawowy: Jasny

en: Basic: Red
pl: Podstawowy: Czerwony

en: Basic: Yellow
pl: Podstawowy: Żółty

en: Before
pl: Przed

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Black
pl: Czarne

en: Blockquote alternative
pl: Alternatywa dla blockquote

en: Blur
pl: Rozmycie

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Border style
pl: Styl obramowania

en: Border width
pl: Szerokość obramowania

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom margin (pixels)
pl: Margines dolny (w pikselach)

en: Box
pl: Pole

en: Box color
pl: Kolor pola

en: Box content
pl: Zawartość pola

en: Box corners radius
pl: Promień narożników pola

en: Box style preset
pl: Ustawienia wyglądu pola

en: Box title
pl: Tytuł pola

en: Bubbles
pl: Bąble

en: Business
pl: Firma

en: Button
pl: Przycisk

en: Button background color
pl: Kolor tła przycisku

en: Button background style preset
pl: Ustawienie wyglądu tła przycisku

en: Button link
pl: Link przycisku

en: Button link target
pl: Miejsce otwarcia linka, tego przycisku

en: Button size
pl: Rozmiar przycisku

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Button text color
pl: Kolor tekstu przycisku

en: Button text shadow
pl: Cień tekstu przycisku

en: By default, the content of this shortcode will be visible all the time. By using fields below, you can add some limitations. For example, if you type 1-5 in the Days of the week field, content will be only shown from Monday to Friday. Using the same principles, you can limit content visibility from years to seconds.
pl: Domyślnie treść tego shortcode będzie widoczna cały czas. Używając poniższych pól, wprowadzisz pewne ograniczenia. Przykładowo, jeśli wpiszesz 1-5 w pole dni tygodnia - treść będzie widoczna jedynie od poniedziałku, do piątku. Stosując te same zasady, możesz ograniczyć wyświetlanie treści do konkretnych lat, bądź sekund.

en: Bytes
pl: Bajty

en: CSV file
pl: plik CSV

en: Caret
pl: Daszek (^)

en: Caret square
pl: Daszek (^) w kwadracie

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Carousel height (in pixels)
pl: Wysokość karuzeli (w pikselach)

en: Carousel width (in pixels)
pl: Szerokość karuzeli (w pikselach)

en: Category
pl: Kategoria

en: Cats
pl: Koty

en: Center
pl: Środek

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Changelog
pl: Lista zmian

en: Cheatsheet
pl: Ściągawka

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Chevron
pl: Szewron

en: Chevron circle
pl: Szewron w kole

en: Choose dropcap size
pl: Wybierz rozmiar inicjału

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Choose files
pl: Wybierz pola

en: Choose global skin for shortcodes
pl: Wybierz skórkę domyślną dla shortcode

en: Choose how to open the custom tab link
pl: Wybierz w jaki sposób ma być otwierany link twojej zakładki

en: Choose image alignment
pl: Wybierz rodzaj wyrównania obrazu

en: Choose images source. You can use images from Media library or retrieve it from posts (thumbnails) posted under specified blog category. You can also pick any custom taxonomy
pl: Wybierz źródło obrazów. Możesz skorzystać z Biblioteki mediów, albo pobrać je z wpisów (miniaturki) zamieszczonych pod określoną kategorią na blogu. Możesz, także określić dowolną taksonomię.

en: Choose interval between auto animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Choose interval between slide animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Choose style for this divider
pl: Wybierz styl dla tego separatora

en: Choose style for this heading
pl: Wybierz styl dla tego nagłówka

en: Choose style for this quote
pl: Wybierz styl dla tego cytatu

en: Choose style for this spoiler
pl: Wybierz styl tego spojlera

en: Choose style for this tabs
pl: Wybierz styl dla zakładek

en: Cite
pl: Cytowany

en: Cite url
pl: Adres URL cytowania

en: City
pl: Miasto

en: Class
pl: Klasa

en: Click the button above and select images.<br>You can select multimple images with Ctrl (Cmd) key
pl: W celu wybrania obrazów, kliknij przycisk powyżej.<br>Aby wybrać wiele grafik jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Click to return to the shortcodes list
pl: Kliknij, aby wrócić do listy shortcode

en: Click to set this value
pl: Kliknij, aby ustawić tę wartość

en: Close (Esc)
pl: Zamknij (Esc)

en: Close button
pl: Przycisk zamknięcia

en: Cluetip
pl: Trop

en: Color
pl: Kolor

en: Color for the box title and borders
pl: Kolor tytułu i obramowania pola

en: Color for the box title text
pl: Kolor tekstu w tytule tego pola

en: Color picker
pl: Wybór koloru

en: Colored box
pl: Kolorowe pole

en: Colored box with caption
pl: Kolorowe pole z nagłówkiem

en: Column
pl: Kolumna

en: Column content
pl: Treść kolumny

en: Column layouts
pl: Układ kolumnowy

en: Comment count
pl: Licznik komentarzy

en: Comment status
pl: Status komentarzy

en: Comments number
pl: Liczby komentarzy

en: Content
pl: Treść

en: Content divider with optional TOP link
pl: Separator treści z opcjonalnym linkiem DO GÓRY

en: Content for guests
pl: Treść widoczna jedynie dla gościa

en: Content for guests only
pl: Treść jedynie dla gościa

en: Content for logged in members only
pl: Treść dla zalogowanych użytkowników

en: Content for logged members
pl: Wpisz treść dostępną - jedynie, dla zalogowanych użytkowników

en: Content source
pl: Źródło treści

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Custom CSS
pl: Własny CSS

en: Custom audio player
pl: Własny odtwarzacz audio

en: Custom formatting
pl: Własne formatowanie

en: Custom menu by name
pl: Nazwa dla własnego menu

en: Custom menu name. Ex: Main menu
pl: Własna nazwa menu, np. Menu główne

en: Custom posts query with customizable template
pl: Filtrowanie wpisów przez konfigurowalny szablon

en: Custom video player
pl: Własny odtwarzacz wideo

en: Customizable image carousel
pl: Konfigurowalna karuzela obrazów

en: Customizable image gallery
pl: Konfigurowalna galeria obrazów

en: Customizable image slider
pl: Konfigurowalny slider obrazów

en: D
pl: Ł

en: Dailymotion video
pl: Film z Dailymotion

en: Dark theme
pl: Ciemny motyw

en: Dashed
pl: Kreskowanie

en: Data
pl: Dane

en: Date
pl: Daty

en: Days of the month
pl: Dni miesiąca

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: Default
pl: Domyślny

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Depth
pl: Głębokosć

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Determines the quality that must be played by default if available
pl: Określa w jakiej jakości ma być odtwarzane nagranie, jeśli będzie ona dostępna

en: Did you know that you can wrap multiple spoilers with [accordion] shortcode to create accordion effect?
pl: Czy wiesz, że możesz obudować wiele spojlerów w shortcode [accordion] aby stworzyć efekt akordeonu?

en: Did you know that you need to wrap columns with [row] shortcode?
pl: Czy wiesz, że musisz obudować kolumny shortcode [row]?

en: Did you know that you need to wrap single tabs with [tabs] shortcode?
pl: Wiesz, że musisz obudować pojedynczą zakładkę shortcode [tabs]?

en: Disable this option if you have some problems with other plugins or content formatting
pl: Wyłącz tę opcję, jeśli masz problemy z innymi wtyczkami lub formatowaniem treści.

en: Disabled
pl: Nieaktywna

en: Display name
pl: Przedstawiaj mnie jako

en: Display slide titles
pl: Wyświetla tytuły slajdów

en: Display titles for each item
pl: Wyświetlaj tytuł każdego elementu

en: Divider
pl: Separator

en: Divider color
pl: Kolor separatora

en: Document
pl: Dokument

en: Document viewer by Google
pl: Przeglądarka dokumentów od Google

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Documentation article
pl: Dokumentacja

en: Documented API
pl: Dokumentacja API

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Double
pl: Podwójne

en: Draft
pl: Szkic

en: Dropcap
pl: Inicjał

en: Dropcap style preset
pl: Ustawienie stylu inicjału

en: Dummy image
pl: Generator obrazów

en: Dummy text
pl: Generator tekstu

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Email
pl: E-mail

en: Empty space with adjustable height
pl: Pusta przestrzeń, dowolnej wysokości

en: Enable this option and the generator will insert a shortcode without default attribute values that you have not changed. As a result, the generated code will be shorter.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że generator pominie w shortcode wartości domyśle, jeśli nie zostały one zmienione. W wyniku tego, wygenerowany kod będzie krótszy.

en: Enabled
pl: Włączone

en: Enter comma separated ID's of the posts that you want to show
pl: Wprowadź, oddzielone przecinkami ID-ki wpisów, które chce wyświetlić

en: Enter here comma-separated list of author's IDs. Example: 1,7,18
pl: Wprowadź, oddzielone przecinkami, listę z ID-kami autorów. Przykładowo: 1,7,18

en: Enter here short description. This text will be used in alt attribute of QR code
pl: Wprowadź krótki opis. Będzie on wykorzystany w atrybucie alt (alternatywny tekst) kodu QR

en: Enter here the ID from Content source field. %s Example value: %s
pl: Podaj tu ID z pola Źródło treści. %s Przykładowa wartość: %s

en: Enter meta key name to show posts that have this key
pl: Wprowadź nazwę klucza metadanych (meta_key) aby wyświetlić wszystkie wpisy, które zawierają dany klucz

en: Enter tab name
pl: Wprowadź nazwę zakładki

en: Enter the text for less link
pl: Wprowadź tekst linku, pokazującego tylko fragment treści

en: Enter the text for more link
pl: Wprowadź tekst linku, pokazującego resztę treści

en: Enter title for tooltip window. Leave this field empty to hide the title
pl: Wprowadź tytuł okienka podpowiedzi. Pozostawienie pola pustym, spowoduje ukrycie tytułu

en: Enter tooltip content here
pl: Wprowadź tu treść podpowiedzi

en: Example code
pl: Przykładowy kod

en: Example code does not found, please check it later
pl: Kod przykładowy nie został znaleziony - proszę, sprawdź później

en: Examples
pl: Przykłady

en: Examples (click to set)
pl: Przykłady (kliknij, aby je zastosować)

en: Examples of use
pl: Przykłady wykorzystania

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Expandable text block
pl: Rozszerzalny blok tekstowy

en: Extra CSS class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Failed to load this link. %sOpen link%s.
pl: Nie udało się otworzyć tego linku. %sOtwórz link%s.

en: Fancy
pl: Fantazyjny

en: Fashion
pl: Moda

en: Feed grabber
pl: Przechwytywanie RSS'a

en: Field
pl: Pole

en: File
pl: Plik

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter by type
pl: Filtruj wg. rodzaju

en: Filter icons
pl: Filtruj ikony

en: Filtered post content
pl: Przefiltrowana treść z wpisu

en: Five sixth
pl: Pięć szóstych

en: Flat
pl: Płaski

en: Flexible and responsive columns
pl: Konfigurowalne i responsywne kolumny

en: Fluid
pl: Rozlany

en: Fluid buttons has 100% width
pl: Rozlane przyciski zajmują 100% szerokości

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Food
pl: Jedzenie

en: For full functionality of this page it is reccomended to enable javascript.
pl: W celu skorzystania z pełnej funkcjonalności na tej stronie, zalecane jest włączenie javascript.

en: Force HTTPS
pl: Wymuś HTTPS

en: Foreground color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Fork on GitHub
pl: Forkuj na GitHubie

en: Four fifth
pl: Cztery piąte

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame alignment
pl: Wyrównanie ramki

en: Full width
pl: Cała szerokość

en: Full-size image
pl: Obraz pełnowymiarowy

en: Future post
pl: Zaplanowany wpis

en: Galleries not found
pl: Galeria nie została znaleziona

en: Gallery
pl: Galeria

en: Generated text will be cached. Be careful with this option. If you disable it and insert many dummy_text shortcodes the page load time will be highly increased
pl: Wygenerowany tekst zostanie umieszczony w cache. Używaj rozważnie tej opcji. Jeśli ją wyłączysz, i jednocześnie użyjesz na stronie wielokrotnie generatora tekstu, czas jej ładowania może bardzo wzrosnąć.

en: Get all three add-ons with huge discount!
pl: Kup wszystkie trzy dodatki z wielką zniżką!

en: Get more styles
pl: Pobierz więcej styli

en: Get the code
pl: Pobierz kod

en: Ghost
pl: Zjawa

en: Glass
pl: Szkło

en: Gmap
pl: Mapa Google

en: Go to top
pl: Powrót na górę

en: Groove
pl: Wgłębiony

en: Guests
pl: Gość

en: HTML color of the background of controls elements
pl: Kolor HTML tła, pod elementami sterującymi

en: HTML color of the controls elements' highlights
pl: Kolor HTML podświetlenia elementów sterujących

en: HTML color of the foreground of controls elements
pl: Kolor HTML pierwszego planu, elementów sterujących

en: Handy shortcodes generator
pl: Poręczny generator shortcode

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Heading text
pl: Tekst w nagłówku

en: Heading text alignment
pl: Wyrównanie tekstu nagłówka

en: Height
pl: Wysokość

en: Height for collapsed state (in pixels)
pl: Wysokość zamkniętego tekstu (w pikselach)

en: Height of the divider (in pixels)
pl: Wysokość separatora (w pikselach)

en: Height of the spacer in pixels
pl: Wysokość rozpórki w pikselach

en: Hello, my name is Vladimir Anokhin, and I am developer of plugin <b>Shortcodes Ultimate</b>.<br>If you like this plugin, please write a few words about it at the wordpress.org or twitter. It will help other people find this useful plugin more quickly.<br><b>Thank you!</b>
pl: Witaj, nazywam się Vladimir Anokhin, o jestem twórcą wtyczki <b>Shortcodes Ultimate</b>.<br>Jeśli podoba Ci się ta wtyczka, napisz o niej - proszę, kilka słów na stronie wordpress.org lub twitterze. Dzięki temu inni odnajdą, tę użyteczną wtyczkę dużo szybciej.<br><b>Dziękuję!</b>

en: Here you can add value for the rel attribute.<br>Example values: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>
pl: Możesz tu podać wartość/ci atrybutu rel.<br>Przykładowe wartości: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>

en: Here you can specify wmode value for the embed URL. %s Example values: %s, %s
pl: Określ wartość wmode, dla URL'a wbudowanego odtwarzacza. %s Przykładowe wartości: %s, %s

en: Hidden content
pl: Schowana treść

en: Hide less link
pl: Ukryj link "Mniej"

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

en: Highlighted text
pl: Tekst do podświetlenia

en: Highlighted text background color
pl: Kolor tła podświetlonego tekstu

en: Highlighted text color
pl: Kolor podświetlonego tekstu

en: Horizontal offset
pl: Przesunięcie w poziomie

en: How does it works
pl: Jak, to działa?

en: How many items (paragraphs or words) to generate. Minimum words amount is 5
pl: Ile elementów (akapitów, czy słów) na zostać wygenerowane? Minimalna ilość słów wynosi 5

en: How much carousel items is visible
pl: Określ ile elementów karuzeli będzie widoczne

en: How much items are scrolled in one transition
pl: Ile elementów jednocześnie, jest przewijanych w jednej animacji

en: How to create Carousel
pl: Jak utworzyć karuzelę zdjęć?

en: How to create image gallery
pl: Jak utworzyć galerię zdjęć?

en: How to use special widget
pl: Jak wykorzystywać konkretne widgety?

en: ID of the parent page. Leave blank to use current page
pl: ID strony rodzica. Pozostaw puste, aby użyć do aktualnej strony

en: IN - posts that have any of selected categories terms<br/>NOT IN - posts that is does not have any of selected terms<br/>AND - posts that have all selected terms
pl: IN - wpisy, które zawierają się w choćby jednej z określonych kategorii<br/>NOT IN - wpisy, które nie zawierają się w żadnej z określonych kategorii<br/>AND - wpisy, które zawierają się we wszystkich określonych kategoriach jednocześnie

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon color
pl: Kolor ikony

en: Icon picker
pl: Wybierz ikonę

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Icons for spoiler
pl: Ikona przy spojlerze

en: If you set the parameter value to NO, then the player will not display information like the video title and uploader before the video starts playing.
pl: Jeśli ustawisz ten parametr na Nie, odtwarzacz - do rozpoczęcia odtwarzania, nie będzie informował np. o tytule filmu, ani kto go zamieścił

en: Ignore sticky
pl: Ignoruj przypięte wpisy

en: Ignore width and height parameters and make carousel responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby karuzela była responsywna

en: Ignore width and height parameters and make map responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby mapa była responsywna

en: Ignore width and height parameters and make player responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby odtwarzacz był responsywny

en: Ignore width and height parameters and make slider responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby slider był responsywny

en: Ignore width and height parameters and make viewer responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby przeglądarka była responsywna

en: Image
pl: Obraz

en: Image height
pl: Wysokość obrazu

en: Image placeholder with random image
pl: Losowo generowane obrazy w miejscu przyszłej grafiki

en: Image width
pl: Szerokość obrazu

en: Image width and height (in pixels)
pl: Wysokość i szerokość obrazu (w pikselach)

en: Important
pl: Ważne

en: In this field you can specify one or more days of the month. Every month at these days the content of shortcode will be visible. %s %s %s - show content only at first day of month %s - show content from 1th to 5th %s - show content from 10th to 15th and from 20th to 25th
pl: W tym polu możesz określić jeden, lub więcej dni miesiąca. Co miesiąc w te same dni widoczna będzie treść, tego shortcode.  %s %s %s - wyświetl treść, jedynie pierwszego dnia miesiąca %s - wyświetlaj treść między 1. a 5. dniem miesiąca  %s - wyświetl treść między 10. a 15. oraz pomiędzy 20. a 25. dniem miesiąca

en: In this field you can specify one or more days of the week. Every week at these days the content of shortcode will be visible. %s 0 - Sunday %s 1 - Monday %s 2 - Tuesday %s 3 - Wednesday %s 4 - Thursday %s 5 - Friday %s 6 - Saturday %s %s %s - show content from Monday to Friday %s - show content only at Sunday %s - show content at Sunday and from Wednesday to Friday
pl: W tym polu możesz określić jeden, lub więcej dni tygodnia. Co tydzień w te same dni widoczna będzie treść, tego shortcode.  %s 0 - niedziela %s 1 - poniedziałek %s 2 - wtorek %s 3 - środa %s 4 - czwartek %s 5 - piątek %s 6 - sobota %s %s %s - wyświetl treść pomiędzy od poniedziałku, do piątku %s - wyświetl treść jedynie w niedziele %s - wyświetl treść w niedziele, oraz od śród do piątków

en: In this field you can specify one or more time ranges. Every day at this time the content of shortcode will be visible. %s %s %s - show content from 9:00 to 18:00 %s - show content from 9:00 to 13:00 and from 14:00 to 18:00 %s - example with minutes (content will be visible each day, 45 minutes) %s - example with seconds
pl: W tym polu możesz określić jeden, lub więcej przedziałów czasu. Codziennie, o określonej porze widoczna będzie treść, tego shortcode. %s %s %s - wyświetl treść pomiędzy 9:00, a 18:00 %s - wyświetl treść pomiędzy 9:00, a 13:00 oraz między 14:00, a 18:00 %s - przykład z użyciem minut (treść będzie widoczna codziennie, przez 45 minut) %s - przykład z użyciem sekund

en: In this field you can specify the month or months in which the content will be visible. %s %s %s - show content only in January %s - show content from February to June %s - show content in January, March and from May to July
pl: W tym polu możesz określić jeden, lub więcej miesięcy w których widoczna będzie treść shortcode. %s %s %s - wyświetl treść jedynie w styczniu %s - wyświetlaj treść od lutego do czerwca %s - wyświetl treść w styczniu, marcu oraz od maja do lipca

en: In this field you can specify the year or years in which the content will be visible. %s %s %s - show content only in 2014 %s - show content from 2014 to 2016 %s - show content in 2014, 2018 and from 2020 to 2022
pl: W tym polu możesz określić rok, lub kilka lat w których widoczna będzie treść shortcode. %s %s %s - pokaż treść wyłącznie w 2014. %s - pokaż treść w okresie od 2014. do 2016. %s - wyświetl treść w 2014., 2018. oraz pomiędzy 2020. a 2022.

en: In this field you can type the text which will be shown if content is not visible at the current moment
pl: W to pole wpisz tekst, który będzie widoczny, gdy treść będzie niedostępna

en: Incorrect time range (%s). Please use - (minus) symbol to specify time range. Example: 14:00 - 18:00
pl: Błędny zakres czasu (%s). Proszę, użyj znaku - (minusa), aby wprowadzić zakres czasu. Przykład: 14:00 - 18:00

en: Inherit
pl: Dziedziczący

en: Inline (html content)
pl: Inline (treść html)

en: Inline content
pl: Zawartość inline

en: Inline content for lightbox
pl: Zawartość inline dla wyskakującego okienka

en: Insert
pl: Wprowadź

en: Insert here URL or CSS selector. Use URL for Iframe and Image content types. Use CSS selector for Inline content type.<br />Example values:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - YouTube video (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - uploaded image (image)<br /><b%value>http://example.com/</b> - any web page (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - any HTML content (inline)
pl: Wstaw tu URL albo selektor CSS-owy. Jeśli zawartością jest Iframe albo Obraz wprowadź jego URL. Jeśli zawartością jest Inline wprowadź selektor CSS-owy.<br />Przykładowe wartości:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - Wideo z YouTube'a (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - przesłany obraz (obraz)<br /><b%value>http://example.com/</b> - dowolna strona (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - dowolna treść HTML (inline)

en: Insert shortcode
pl: Wstaw shortcode

en: Interacting with posts shortcode
pl: Działanie na skrótach shortcode dla wpisów

en: International
pl: Języki narodowe

en: Is button centered on the page
pl: Czy przycisk, ma być na stronie wyśrodkowany?

en: Is carousel centered on the page
pl: Czy karuzela, ma być wyśrodkowana na stronie?

en: Is slider centered on the page
pl: Czy slider, ma być wyśrodkowany na stronie?

en: Is spoiler content visible by default
pl: Czy treść spojlera ma być domyślnie widoczna?

en: Is this column centered on the page
pl: Czy, ta kolumna ma zostać wyśrodkowana na stronie?

en: Is this tab disabled
pl: Czy zakładka ma być nieaktywna?

en: Items to show
pl: Elementów do wyświetlenia

en: Key
pl: Key (klucz)

en: Label
pl: Etykieta

en: Last modified date
pl: Daty ostatniej modyfikacji

en: Last used settings
pl: Ostatnio używane ustawienia

en: Learn more
pl: Szczegóły

en: Left
pl: Lewa

en: Less icon
pl: Ikona "Mniej"

en: Less text
pl: Tekst "Mniej"

en: Light
pl: Jasny

en: Light theme
pl: Jasny motyw

en: Lightbox
pl: Wyskakujące okienko

en: Lightbox content
pl: Zawartość wyskakującego okienka

en: Lightbox window with custom content
pl: Wyskakujące okienko - typu lightbox, z dowolną zawartością

en: Link align
pl: Wyrównanie linku

en: Link color
pl: Kolor linka

en: Link style
pl: Styl linku

en: Link target
pl: Właściwość "target" linku

en: Link target. blank - link will be opened in new window/tab
pl: Adres linka (target). blank - link zostanie otwarty w nowym oknie/zakładce przeglądarki

en: Link text
pl: Treść tekstu linku

en: Links
pl: Linki

en: Links target
pl: Cel linków (target)

en: List
pl: Lista

en: List of cureent page siblings
pl: Lista rodzeństwa aktualnej strony

en: List of sub pages
pl: Lista podstron

en: Live preview
pl: Podgląd na żywo

en: Loading...
pl: Trwa ładowanie...

en: Login
pl: Nazwa użytkownika

en: Login link text
pl: Tekst linku logowania

en: Login link url
pl: Link do strony logowania

en: Loop
pl: Pętla

en: Manage galleries
pl: Zarządzaj galeriamim

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Maps by Google
pl: Mapy od Google

en: Margin
pl: Margines

en: Marker
pl: Znacznik

en: Max depth level
pl: Maksymalna głębokość

en: Max depth level of children pages
pl: Maksymalna głębokość stron-dzieci

en: Maximum number of image source posts (for recent posts, category and custom taxonomy)
pl: Maksymalna liczba wpisów źródłowych dla obrazów (dla ostatnich wpisów, kategorii i własnych taksonomii)

en: Media elements, YouTube, Vimeo, Screenr and self-hosted videos, audio player
pl: Pliki mediów, YouTube, Vimeo, Screenr, filmy z własnego hostingu oraz odtwarzacz audio

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Media manager
pl: Dodaj medium

en: Members
pl: Użytkownicy

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Menu order
pl: Kolejności w menu

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message for not logged users
pl: Wiadomość dla niezalogowanych użytkowników

en: Meta key
pl: Meta key (klucz metadanych)

en: Meta key name
pl: Nazwa klucza metadanych

en: Meta key values
pl: Wartości meta key

en: Months
pl: Miesiące

en: More icon
pl: Ikona "Więcej"

en: More text
pl: Tekst "Więcej"

en: More videos
pl: Więcej filmów

en: Mouse wheel control
pl: Kontrola kółkiem myszki

en: Nature
pl: Natura

en: Nested shortcodes, shortcodes inside of attributes
pl: Zagnieżdżone shortcode, shortcode jako artybuty

en: Never
pl: Nigdy

en: New Shortcodes
pl: Nowe Shortcode

en: New preset
pl: Nowe ustawienia

en: New tab
pl: Nowa zakładka

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Next (Right arrow key)
pl: Kolejny (Przycisk strzałki w prawo)

en: Nice name
pl: Pseudonim

en: Night life
pl: Życie nocne

en: No
pl: Nie

en: No, thanks
pl: Nie, dziękuję

en: Noise
pl: Szum

en: None
pl: Żaden

en: Note
pl: Notatka

en: Note background color
pl: Kolor tła notatki

en: Note corners radius
pl: Promień narożników notatki

en: Note text
pl: Tekst notatki

en: Note text color
pl: Kolor tekstu notatki

en: Number of items to show
pl: Liczba elementów do pokazania

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: On mouse over
pl: Przy najechaniu myszą

en: One fifth
pl: Jedna piąta

en: One fourth
pl: Jedna czwarta

en: One half
pl: Połowa

en: One sixth
pl: Jedna szósta

en: One third
pl: Jedna trzecia

en: Open
pl: Otwarty

en: Open dropdown to choose one of new styles
pl: Otwórz menu rozwijane, aby wybrać jeden z nowych styli

en: Open link in new window/tab
pl: Otwórz ten link w nowym oknie/zakładce przeglądarki

en: Open link in same window/tab
pl: Otwórz ten link w tym samym oknie/zakładce przeglądarki

en: Open links in
pl: Otwórz linki w

en: Order
pl: Kolejność

en: Order by
pl: Porządkuj według

en: Order posts by
pl: Porządkuj wpisy według

en: Other
pl: Inny

en: Other WordPress Plugins
pl: Inne wtyczki WordPress'a

en: Padding
pl: Wypełnienie

en: Pagination
pl: Paginacja

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Parallax sections, responsive content slider, pricing tables, vector icons, testimonials, progress bars and even more
pl: Sekcje z efektem parallax, responsywny slider z własną treścią, tabele cen, ikony w grafikach wektorowych, świadectwa, paski postępu oraz dużo więcej

en: Parent ID
pl: ID rodzica

en: Pending
pl: Oczekuje na przegląd

en: People
pl: Ludzie

en: Permalink to specified post/page
pl: Permalink (skrócony odnośnik) do konkretnego wpisu/strony

en: Pick a background color
pl: Wybierz kolor tła

en: Pick a color
pl: Wybierz kolor

en: Pick a primary color
pl: Wybierz kolor pierwszoplanowy

en: Pick a text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Pick the color for TOP link
pl: Wybierz kolor linku DO GÓRY

en: Pick the color for divider
pl: Wybierz kolor separatora

en: Pick the link color
pl: Wybierz kolor linku

en: Pick the text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Ping status
pl: Status pingowania

en: Play file automatically when page is loaded
pl: Odtwarzaj automatycznie nagranie, z chwilą załadowania strony

en: Play video automatically when page is loaded
pl: Odtwarzaj automatycznie wideo z chwilą załadowania strony

en: Player height
pl: Wysokość odtwarzacza

en: Player title
pl: Tytuł odtwarzacza

en: Player width
pl: Szerokość odtwarzacza

en: Player width. You can specify width in percents and player will be responsive. Example values: <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>
pl: Szerokość odtwarzacza. Możesz określić szerokość w procentach, a wtedy odtwarzacz będzie responsywny. Przykładowe wartości:  <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Please enter a name for new preset
pl: Proszę, wprowadź nazwę dla nowych ustawień

en: Please pay special attention to the descriptions, which are located below each text field. It will save you a lot of time
pl: Zwróć szczególną uwagę na opisy, znajdujące się pod każdym z pól tekstowych. Pozwoli Ci to oszczędzić dużo czasu

en: Please wait
pl: Proszę czekaj

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plugin features
pl: Zalety wtyczki

en: Plugin homepage
pl: Strona domowa wtyczki

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plus circle
pl: Plus w kole

en: Plus square 1
pl: Plus w kwadracie 1

en: Plus square 2
pl: Plus w kwadracie 2

en: Position
pl: Położenie

en: Possible values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Post
pl: Wpis

en: Post ID
pl: ID wpisu

en: Post ID's
pl: ID-ki wpisów

en: Post author
pl: Autora wpisu

en: Post content
pl: Treść wpisu

en: Post data
pl: Dane z wpisu

en: Post data field name
pl: Nazwa pola danych wpisu

en: Post date
pl: Data wpisu

en: Post excerpt
pl: Urywek tekstu z wpisu

en: Post meta
pl: Wpis w oparciu o metadane

en: Post mime type
pl: Rodzaj mime wpisu

en: Post modified
pl: Wpis zmodyfikowano

en: Post name
pl: Nazwa wpisu

en: Post or page ID
pl: ID wpisu albo strony

en: Post parent
pl: Rodzic wpisu

en: Post permalink
pl: Permalink wpisu

en: Post slug
pl: Slug'a wpisu

en: Post status
pl: Stan wpisu

en: Post title
pl: Tytułu wpisu

en: Post type
pl: Rodzaj wpisu

en: Post types
pl: Rodzaje wpisów

en: Posted
pl: Zamieszczone

en: Posts
pl: Wpisy

en: Posts not found
pl: Wpisów nie znaleziono

en: Posts order
pl: Kolejność wpisów

en: Posts per page
pl: Wpisów na stronę

en: Power of CSS3 transitions
pl: Moc transformacji CSS

en: Presets
pl: Ustawienia domyślne

en: Presets not found
pl: Nie znaleziono ustawień domyślnych

en: Preview
pl: Podgląd

en: Previous (Left arrow key)
pl: Poprzedni (Przycisk strzałki w lewo)

en: Primary color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Printable version
pl: Wersja do druku

en: Private
pl: Prywatne

en: Private note for post authors
pl: Prywatne notatki dla autorów wpisów

en: Private note text
pl: Treść prywatnej notatki

en: Private post
pl: Prywatny wpis

en: Project homepage
pl: Strona domowa

en: Published
pl: Opublikowane

en: Pullquote
pl: Ustęp

en: Pullquote alignment (float)
pl: Wyrównanie ustępu (float)

en: QR code
pl: Kod QR

en: Quality
pl: Jakość

en: Quote
pl: Cytat

en: Quote author name
pl: Autor cytatu

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: Radius
pl: Promień

en: Radius of button corners. Auto-radius calculation based on button size
pl: Promień narożników przycisku. Automatyczne obliczanie promienia, na podstawie rozmiaru przycisku

en: Random
pl: Losowo

en: Rate plugin
pl: Oceń wtyczkę

en: Recent posts
pl: Ostatnie wpisy

en: Registered
pl: Zarejestrowany

en: Rel attribute
pl: Atrybut rel

en: Related videos
pl: Powiązane filmy

en: Reload galleries
pl: Załaduj ponownie galerie

en: Remind me later
pl: Przypomnij mi później

en: Repeat when playback is ended
pl: Powtarzaj po zakończeniu odtwarzania.

en: Responsive
pl: Responsywne

en: Restore default settings
pl: Przywróć domyślne ustawienia

en: Ridge
pl: Wypukłe

en: Right
pl: Prawa

en: Round
pl: Zaokrąglenie

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglone narożniki

en: Row
pl: Rząd

en: Row for flexible columns
pl: Rząd na konfigurowalne kolumny

en: Same tab
pl: Ta zakładka

en: Same window
pl: W tym samym oknie

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save current settings as preset
pl: Zachowaj aktualne ustawienia, jako domyśle

en: Saved
pl: Zapisano

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Scheduled content
pl: Terminarz treści

en: Scheduler
pl: Terminarz

en: Screenr video
pl: Film z portalu Screenr

en: Scroll number
pl: Wartość przewinięcia

en: Search for shortcodes
pl: Wyszukaj shortcode

en: Select Yes to ignore posts that is sticked
pl: Wybierz Tak, aby ignorować przypięte wpisy

en: Select animation type
pl: Wybierz rodzaj animacji

en: Select categories to retrieve posts from.<br>You can select multiple categories with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz kategorie z których będą pobierane wpisy.<br>Aby wybrać wiele kategorii jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select column width. This width will be calculated depend page width
pl: Wybierz szerokość kolumny. Będzie ona obliczana na podstawie szerokości całej strony

en: Select heading size (pixels)
pl: Wybierz rozmiar nagłówka (w pikselach)

en: Select images
pl: Wybierz obrazy

en: Select images source
pl: Wybierz źródło obrazów

en: Select link alignment
pl: Wybierz wyrównanie linku

en: Select link target
pl: Wybierz cel (target) linku

en: Select post types. Hold Ctrl key to select multiple post types
pl: Wybierz rodzaj wpisów. Przytrzymaj klawisz Ctrl, aby wybrać wiele rodzajów wpisów

en: Select taxonomy
pl: Wybierz taksonomię

en: Select taxonomy and it's terms.<br>You can select multiple terms with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz taksonomię i określenia.<br>Aby wybrać wiele określeń jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select taxonomy to show posts from
pl: Wybierz taksonomie, z której mają zostać wyświetlone wpisy

en: Select terms to show posts from
pl: Wybierz określenia odnoszące się do wpisów, które mają zostać wyświetlone

en: Select the style for more/less link
pl: Wybierz styl dla linku więcej/mniej

en: Select the text alignment
pl: Wybierz wyrównanie tekstu

en: Select the theme for this image
pl: Wybierz motyw dla tego obrazu

en: Select tooltip behavior
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi

en: Select type of the lightbox window content
pl: Wybierz rodzaj zawartości wyskakującego okienka

en: Select which links will be used for images in this gallery
pl: Wybierz, jakiego rodzaju linki będą używane do obrazów w tej galerii

en: Select which tab is open by default
pl: Wybierz, która zakładka ma być domyślnie otwarta

en: Service
pl: Usługa

en: Service box with title
pl: Pole usługi z tytułem

en: Service description
pl: Opis usługi

en: Service name
pl: Nazwa usługi

en: Service title
pl: Tytuł usługi

en: Set of additional skins for Shortcodes Ultimate. It includes skins for accordeons/spoilers, tabs and some other shortcodes
pl: Zestaw dodatkowych skórek dla Shortcodes Ultimate. Zawiera skórki dla akordeonów/spojlerów, zakładek oraz innych shortcode.

en: Setting of YES will cause the player to play the initial video again and again
pl: Ustawienie na Tak, spowoduje nieskończone zapętlenie odtwarzania pierwszego wideo

en: Setting this parameter to NO prevents the fullscreen button from displaying
pl: Ustawienie tego parametru na Nie, zapobiega wyświetlaniu przycisku odtwarzania pełnoekranowego

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings reseted successfully
pl: Ustawienia przywrócono pomyślnie

en: Settings saved successfully
pl: Ustawienia zapisano pomyślnie

en: Shadow
pl: Cień

en: Shortcode not specified
pl: Shortcode nie został określony

en: Shortcodes
pl: Shortcode

en: Shortcodes Ultimate - must have WordPress plugin #shortcodesultimate
pl: Shortcodes Ultimate - niezbędna wtyczka do WordPress'a #shortcodesultimate

en: Shortcodes Ultimate Add-ons
pl: Dodatki do Shortcodes Ultimate

en: Shortcodes Ultimate Tutorial
pl: Wprowadzenie do Shortcodes Ultimate

en: Shortcodes can embed files or create objects that would normally require lots of complicated, ugly code in just one line. Shortcode = shortcut.
pl: Shortcode, umożliwia z pomocą jednej linii zamieszczać pliki w kodzie strony albo tworzyć obiekty, które normalnie wymagały by dużej ilości, skomplikowanego, paskudnego kodu. Shortcode = skrót.

en: Shortcodes prefix
pl: Przedrostek shortcode

en: Show TOP link
pl: Wyświetl link DO GÓRY

en: Show and hide by mouse click
pl: Pokaż i ukryj po kliknięciu myszą

en: Show and hide on mouse hover
pl: Pokaż i ukryj po najechaniu myszą (hover)

en: Show childrens of entered post (enter post ID)
pl: Pokaż dzieci podanego wpisu (wprowadź ID wpisu rodzica)

en: Show close button
pl: Pokaż przycisk zamknięcia

en: Show full-screen button
pl: Pokaż przycisk odtwarzania pełnoekranowego

en: Show left and right arrows
pl: Pokaż strzałki: lewą i prawą

en: Show less
pl: Pokaż mniej

en: Show link to top of the page or not
pl: Czy wyświetlać link przejścia na górę strony?

en: Show logo
pl: Pokaż logo

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Show only posts with selected status
pl: Pokaż jedynie wpisy w określonych stanach

en: Show pagination
pl: Wyświetl paginację

en: Show player controls (play/pause etc.) or not
pl: Pokaż, bądź ukryj przyciski sterowania (odtwarzanie/pauza itp.)

en: Show related videos
pl: Pokaż powiązane filmy

en: Show related videos at the end of the video
pl: Pokaż powiązane filmy po zakończeniu filmu

en: Show tabs vertically
pl: Wyświetl zakładki w pionie

en: Show title bar
pl: Pokaż tytuł

en: Show titles
pl: Pokaż tytuły

en: Show video info
pl: Pokaż informacje o filmie

en: Show videos info (title/author) on the start screen
pl: Pokaż informacje o filmie (tytuł/autor) na ekranie początkowym

en: Siblings
pl: Rodzeństwo

en: Simple
pl: Prosty

en: Single item height (in pixels)
pl: Wysokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Single item width (in pixels)
pl: Szerokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Single tab
pl: Pojedyncza zakładka

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size of the uploaded icon in pixels
pl: Rozmiar przesłanej ikony w pikselach

en: Skin
pl: Skórka

en: Skins
pl: Skórki

en: Skip default values
pl: Pomijaj wartości domyślne

en: Slide link
pl: Link slajdu

en: Slide link (added in media editor)
pl: Link slajdu (dodany w edytorze mediów)

en: Slider height (in pixels)
pl: Wysokość slidera (w pikselach)

en: Slider width (in pixels)
pl: Szerokość lidera (w pikselach)

en: Small description under button text. This option is incompatible with icon.
pl: Mały opis pod tekstem przycisku. Po wybraniu ikony, ta opcja nie działa poprawnie

en: Soft
pl: Delikatny

en: Solid
pl: Jednolity

en: Source
pl: Źródło

en: Spacer
pl: Rozpórka

en: Specify animation speed
pl: Ustal szybkość animacji

en: Specify number of posts that you want to show. Enter -1 to get all posts
pl: Określ ilość wpisów, które chcesz wyświetlić. Wprowadź -1 aby wyświetlić wszystkie wpisy

en: Specify offset to start posts loop not from first post
pl: Określ przesunięcie, od którego rozpocznie działanie pętla pobierająca wpisy - nie będzie to pierwszy wpis

en: Speed
pl: Szybkość

en: Spoiler
pl: Spojler

en: Spoiler title
pl: Tytuł spojlera

en: Spoiler with hidden content
pl: Spojler ze schowaną treścią

en: Sports
pl: Sport

en: Square
pl: Kwadrat

en: Start the playback of the video automatically after the player load. May not work on some mobile OS versions
pl: Odtwarzaj automatycznie wideo z chwilą załadowania strony. Może nie działać na niektórych urządzeniach mobilnych.

en: Stroked
pl: Kreskowany

en: Style
pl: Styl

en: Style of the label
pl: Styl etykiety

en: Styled button
pl: Wygląd przycisku

en: Styled heading
pl: Wygląd nagłówka

en: Styled image frame
pl: Wygląd ramki

en: Styled label
pl: Wygląd etykiety

en: Styled table from HTML or CSV file
pl: Własna tabela HTML, z pliku CSV

en: Styled unordered list
pl: Wygląd listy nieuporządkowanej

en: Sub pages
pl: Podstrony

en: Success
pl: Sukces

en: Supercharge your WordPress theme with mega pack of shortcodes
pl: Wzbogać motyw swojego WordPress'a wielką paczką shortcode

en: Support forum
pl: Forum pomocy technicznej

en: Support forums
pl: Forum wsparcia

en: Tab
pl: Zakładka

en: Tab content
pl: Treść zakładki

en: Tab name
pl: Nazwa zakładki

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: Table
pl: Tabela

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Tabs container
pl: Kontener z zakładkami

en: Tabs, vertical tabs, tab anchors
pl: Zakładki, zakładki w pionie, kotwice do zakładek

en: Target
pl: Cel

en: Taxonomy
pl: Taksonomia

en: Taxonomy term operator
pl: Operator logiczny taksonomii

en: Technics
pl: Technologie

en: Template
pl: Szablon

en: Template name
pl: Nazwa szablonu

en: Terms
pl: Określenia

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Text field
pl: Pole tekstowe

en: Text for the GO TOP link
pl: Tekst linku DO GÓRY

en: Text for the box title
pl: Treść tytułu pola

en: Text for the login link
pl: Treść tekstowego linku do strony logowania

en: Text in spoiler title
pl: Tekst w tytule spojlera

en: Text placeholder
pl: Zastępstwo dla tekstu

en: Text shadow
pl: Cień tekstu

en: Textarea field
pl: Pole obszaru tekstowego

en: The text to store within the QR code. You can use here any text or even URL
pl: Tekst do zakodowania w kodzie QR. Możesz podać dowolny tekst, a nawet URL

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme template
pl: Szablon motywu

en: Thickness of a margin (in pixels)
pl: Szerokość marginesów (w pikselach)

en: This action will delete all your settings. Are you sure? This action cannot be undone!
pl: Ta czynność, skasuje wszystkie twoje ustawienia. Czy jesteś, tego pewien? Tej czynności, nie można cofnąć!

en: This add-on allows you to create custom shortcodes. You can easily create any shortcode with different parameters or even override default shortcodes
pl: Ten dodatek pozwoli Ci na tworzenie własnych shortcode. W łatwy sposób możesz stworzyć dowolny shortcode z różnymi parametrami, a nawet nadpisać działanie domyślnych shortcode.

en: This button is not clickable
pl: Ten przycisk jest nieaktywny

en: This color will applied only to box for not logged users
pl: Kolor ten zostanie użyty w polu, wyłącznie dla niezalogowanych użytkowników

en: This color will be applied to the selected icon. Does not works with uploaded icons
pl: Ten kolor zostanie zastosowany do ikony z przybornika. Opcja nie działa na ikony załadowane samodzielnie

en: This content is for registered users only. Please %login%.
pl: Treść dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Prosimy o zalogowanie się.

en: This content will be shown after the value
pl: Treść do wyświetlenia za danymi

en: This content will be shown before the value
pl: Treść do wyświetlenia przed danymi

en: This is box title
pl: To jest tytuł pola

en: This menu doesn't exists, or has no elements
pl: To menu, nie istnieje albo nie zawiera żadnych elementów

en: This option allows you to hide less link, when the text block has been expanded
pl: Opcja ta, umożliwia Ci ukrycie linku "Mniej", po rozszerzeniu bloku tekstu na całą treść

en: This parameter determines what HTML tag will be used for animation wrapper. Turn this option to YES and animated element will be wrapped in SPAN instead of DIV. Useful for inline animations, like buttons
pl: Parametr ten określa, jaki znacznik HTML będzie użyty do obudowania animacji. Włączenie Tak powoduje obudowanie animacji w znacznik SPAN, zamiast DIV. Jest to przydatne do animacji inline, jak np. przyciski.

en: This parameter indicates whether the embedded player will display player controls (like a play button or volume control) within a dark or light control bar
pl: Parametr ten określa, czy wbudowany odtwarzacz będzie wyświetlał przyciski sterowania (np: odtwarzanie, czy głośność) na ciemnym, bądź jasnym motywie paska.

en: This parameter indicates whether the player should show related videos when playback of the initial video ends
pl: Parametr ten określa, czy odtwarzacz ma pokazać powiązane filmy po zakończeniu odtwarzania

en: This parameter indicates whether the video controls will automatically hide after a video begins playing
pl: Ten parametr określa, czy przyciski sterowania będą automatycznie ukrywane, po rozpoczęciu odtwarzania

en: This parameter indicates whether the video player controls will display
pl: Ten parametr określa, czy odtwarzacz wideo będzie wyświetlał przyciski sterowania

en: This parameter lets you use a YouTube player that does not show a YouTube logo. Set the parameter value to YES to prevent the YouTube logo from displaying in the control bar. Note that a small YouTube text label will still display in the upper-right corner of a paused video when the user's mouse pointer hovers over the player
pl: Parametr ten pozwala na wykorzystanie odtwarzacza YouTube'a, bez ich loga. Ustaw parametr na Tak, aby powstrzymać wyświetlanie loga YouTube'a w pasku sterowania. Zauważ jednak, że w prawym górnym rogu nadal będzie wyświetlana mała etykieta z napisem YouTube - w momencie gdy film będzie miał włączoną pauzę, a oglądający przesunie myszką nad odtwarzaczem.

en: This prefix will be added to all shortcodes by this plugin. For example, type here %s and you'll get shortcodes like %s and %s. Please keep in mind: this option is not affects your already inserted shortcodes and if you'll change this value your old shortcodes will be broken
pl: Przedrostek zostanie dodany do wszystkich shortcode tej wtyczki. Przykładowo, wpisując %s otrzymasz shortcode wyglądający jak %s bądź %s. Pamiętaj, że ta opcja nie działa na wcześniej stworzone shortcode. Jeśli zmienisz wartość w tym polu, stare shortcode przestaną działać.

en: This shortcode allows you to show content only at the specified time.
pl: Ten shortcode pozwala wyświetlać treść, wyłącznie w określonym przedziale czasu

en: This shortcode doesn't work in live preview. Please insert it into editor and preview on the site.
pl: Ten shortcode nie działa w podglądzie na żywo. Proszę, wpisz go w edytor i obejrzyj wynik na stronie.

en: This text block can be expanded
pl: Ten blok tekstowy, może być rozszerzony

en: This text will be shown if data is not found
pl: Tekst ten zostanie wyświetlony, przy braku danych

en: Three fifth
pl: Trzy piąte

en: Three fourth
pl: Trzy czwarte

en: Time
pl: Czas

en: Tipped
pl: Wskazówka

en: Tipsy
pl: Porada

en: Title
pl: Tytuł

en: Title display mode
pl: Sposób wyświetlania tytułu

en: Title text color
pl: Kolor tekstu tytułowego

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Tooltip content
pl: Treści podpowiedzi

en: Tooltip font size
pl: Rozmiar czcionki porpowiedzi

en: Tooltip position
pl: Położenie podpowiedzi

en: Tooltip text
pl: Tekst podpowiedzi

en: Tooltip title
pl: Tytuł podpowiedzi

en: Tooltip window style
pl: Wygląd okienka podpowiedzi

en: Tooltip window with custom content
pl: Okienko podpowiedzi z własną treścią

en: Top
pl: Góra

en: Trashed
pl: Kosz

en: Tweet
pl: Tweetuj

en: Two fifth
pl: Dwie piąte

en: Two third
pl: Dwie trzecie

en: Type
pl: Rodzaj

en: Underlined
pl: Podkreślenie

en: Unlimited buttons
pl: Przyciski bez limitów

en: Untitled gallery
pl: Galeria nienazwana

en: Upload CSV file if you want to create HTML-table from file
pl: Prześlij plik CSV, jeśli chcesz utworzyć z niego tabelę w HTML-u

en: Url of Dailymotion page with video
pl: Url do strony Dailymotion z filmem

en: Url of Screenr page with video
pl: Url do strony Screenr z filmem

en: Url of Vimeo page with video
pl: Url do strony Vimeo z filmem

en: Url of YouTube page with video. Ex: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX
pl: Url strony na YouTube z filmem. Np: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX

en: Url of the quote author. Leave empty to disable link
pl: Url autora cytatu. Pozostawienie pustego pola, wyłączy linkowanie

en: Url to RSS-feed
pl: Url kanału RSS

en: Url to mp4/flv video-file
pl: Url do filmu w formacie mp4, albo flv

en: Url to poster image, that will be shown before playback
pl: Url do obrazu z posterem, który zostanie wyświetlony przed odtworzeniem filmu

en: Url to uploaded document. Supported formats: doc, xls, pdf etc.
pl: Url do przesłanego dokumentu. Obsługiwane formaty: doc, xls, pdf itp.

en: Use HTTPS in player iframe
pl: Korzystaj z HTTPS w iframe odtwarzacza

en: Use rounded for tooltip. This option is only works with basic styes, e.g. blue, green etc.
pl: Zaokrąglij narożniki podpowiedzi. Opcja ta działa, tylko z podstawowymi stylami, np. niebieskim, zielonym, itp.

en: Use selected file
pl: Użyj zaznaczony plik

en: Use template file name (with optional .php extension). If you need to use templates from theme sub-folder, use relative path. Example values: %s, %s, %s
pl: Wpisz nazwę szablonu (opcjonalnie dodając rozszerzenie .php). Jeśli musisz użyć szablonu z podkatalogu motywu, wpisz ścieżkę względną. Przykładowe wartości: %s, %s, %s

en: Use this field to add custom links to slides used with Slider, Carousel and Custom Gallery shortcodes
pl: Skorzystaj z tego pola, aby dodać własne linki do slajdów w shortcode Slider'a, Karuzeli oraz Konfigurowalnej Galerii

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: User data
pl: Dane o użytkowniku

en: User data field name
pl: Nazwa pola danych użytkownika

en: Value is a comma-separated list of video IDs to play. If you specify a value, the first video that plays will be the VIDEO_ID specified in the URL path, and the videos specified in the playlist parameter will play thereafter
pl: Wartością powinny być oddzielone przecinkami ID-ki filmów. Podanie wartości spowoduje, że najpierw będzie odtwarzany film z VIDEO_ID określonym w adresie URL, a później nagrania wymienione w polu "Lista odtwarzania".

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Vertical offset
pl: Przesunięcie w pionie

en: Video
pl: Wideo

en: Viewer height
pl: Wysokość przeglądarki

en: Viewer width
pl: Szerokość przeglądarki

en: Vimeo video
pl: Film z Vimeo

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Welcome to Shortcodes Ultimate
pl: Witaj w Shortcodes Ultimate

en: What
pl: Co

en: What is a shortcode?
pl: Czym jest shortcode?

en: What to generate
pl: Co ma być generowane

en: Where to start?
pl: Od czego zacząć?

en: Width
pl: Szerokość

en: Words
pl: Słowa

en: Wrapper for animation. Any nested element will be animated
pl: Obudowa do animacji. Animowany, może być dowolny zagnieżdżony element

en: Years
pl: Lata

en: Yes
pl: Tak

en: You can apply custom filter to the retrieved value. Enter here function name. Your function must accept one argument and return modified value. Example function:
pl: Możesz określić własny filtr pobierania treści. Wprowadź tu nazwę funkcji. Twoja funkcja musi przyjmować jeden argument, oraz zwracać zmodyfikowaną wartość. Przykładowa funkcja:

en: You can link this tab to any webpage. Enter here full URL to switch this tab into link
pl: Ta zakładka, może być linkiem do dowolnej strony internetowej. Wpisz pełen adres URL, aby zamienić tę zakładkę w link.

en: You can make this QR code clickable. Enter here the URL
pl: Możesz zamienić, ten kod QR w przycisk. Wprowadź tu URL

en: You can specify custom post ID. Leave this field empty to use an ID of the current post. Current post ID may not work in Live Preview mode
pl: Możesz podać dowolny nr ID wpisu. Jeśli chcesz użyć ID aktualnego wpisu, pozostaw to pole puste. ID aktualnego wpisu, może nie działać w polu podglądu na żywo.

en: You can specify custom user ID. Leave this field empty to use an ID of the current user
pl: Wpisz dowolne ID użytkownika. Jeśli pozostawisz to puste, zostanie użyte ID aktualnego użytkownika

en: You can upload custom icon for this box
pl: Możesz dodać własną ikonę do tego pola

en: You can upload custom icon for this button or pick a built-in icon
pl: Możesz załadować własną ikonę dla tego przycisku, albo wybrać ją spośród ikon wbudowanych

en: You can upload custom icon for this list or pick a built-in icon
pl: Możesz załadować własną ikonę dla tej listy, albo wybrać ją spośród ikon wbudowanych

en: You can use next variables in your custom CSS
pl: We własnym kodzie CSS, możesz wykorzystać poniższe zmienne:

en: You can use unique anchor for this spoiler to access it with hash in page url. For example: type here <b%value>Hello</b> and then use url like http://example.com/page-url#Hello. This spoiler will be open and scrolled in
pl: Możesz dodać unikatową kotwicę do tego spojlera, aby dotrzeć bezpośrednio do niego - podając przed nazwą krzyżyk. Przykładowo: wpisz <b%value>Witaj</b> a później użyj url-a w ten sposób http://example.com/url-strony#Witaj. Wtedy spojler zostanie otwarty, a przeglądarka przewinie stronę do miejsca w którym się on znajduje.

en: You can use unique anchor for this tab to access it with hash in page url. For example: type here <b%value>Hello</b> and then use url like http://example.com/page-url#Hello. This tab will be activated and scrolled in
pl: Możesz dodać unikatową kotwicę do tej zakładki, aby dotrzeć bezpośrednio do niej - podając przed nazwą krzyżyk. Przykładowo: wpisz <b%value>Witaj</b> a później użyj url-a w ten sposób http://example.com/url-strony#Witaj. Wtedy zakładka stanie się aktywna, a przeglądarka przewinie stronę do miejsca w którym się ona znajduje.

en: YouTube Advanced
pl: YouTube - zaawansowany

en: YouTube video
pl: Filmy z YouTube'a

en: YouTube video player with advanced settings
pl: Odtwarzacz filmów YouTube z zaawansowanymi ustawieniami

en: [%prefix_button] Click Here to Watch the Video [/%prefix_button]
pl: [%prefix_button] Kliknij aby obejrzeć wideo. [/%prefix_button]

en: [%prefix_button] Hover me to open tooltip [/%prefix_button]
pl: [%prefix_button] Najedź na mnie, aby otworzyć podpowiedź [/%prefix_button]

en: [%prefix_column size="1/3"]Content[/%prefix_column]
    [%prefix_column size="1/3"]Content[/%prefix_column]
    [%prefix_column size="1/3"]Content[/%prefix_column]
pl: [%prefix_column size="1/3"]Treść[/%prefix_column]
    [%prefix_column size="1/3"]Treść[/%prefix_column]
    [%prefix_column size="1/3"]Treść[/%prefix_column]

en: [%prefix_spoiler]Content[/%prefix_spoiler]
    [%prefix_spoiler]Content[/%prefix_spoiler]
    [%prefix_spoiler]Content[/%prefix_spoiler]
pl: [%prefix_spoiler]Treść[/%prefix_spoiler]
    [%prefix_spoiler]Treść[/%prefix_spoiler]
    [%prefix_spoiler]Treść[/%prefix_spoiler]

en: [%prefix_tab title="Title 1"]Content 1[/%prefix_tab]
    [%prefix_tab title="Title 2"]Content 2[/%prefix_tab]
    [%prefix_tab title="Title 3"]Content 3[/%prefix_tab]
pl: [%prefix_tab title="Tytuł 1"]Treść 1[/%prefix_tab]
    [%prefix_tab title="Tytuł 2"]Treść 2[/%prefix_tab]
    [%prefix_tab title="Tytuł 3"]Treść 3[/%prefix_tab]

en: full list
pl: pełna lista

en: home url
pl: url strony domowej

en: images not found
pl: obrazów nie znaleziono

en: login
pl: zaloguj mnie

en: option type %s is not callable
pl: opcja typu %s nie jest możliwa do wywołania

en: or
pl: albo

en: password field is not allowed
pl: pole hasła, jest niedozwolone

en: please specify correct ID for this block. You should use same ID as in the Content source field (when inserting lightbox shortcode)
pl: proszę wprowadź właściwe ID dla tego bloku. Powinieneś użyć tego samego ID, co w polu Źródło treści (przy wstawianiu shortcode dla Wyskakującego okienka)

en: please specify correct source
pl: proszę, wprowadź właściwe źródło

en: please specify correct url
pl: proszę, podaj poprawny url

en: please specify meta key name
pl: proszę, wprowadź nazwę meta key

en: please specify template name
pl: proszę, określ nazwę szablonu

en: please specify the data
pl: proszę, zdefiniuj dane

en: plugin url
pl: url wtyczki

en: post ID is incorrect
pl: ID wpisu jest niepoprawy

en: template not found
pl: szablonu nie znaleziono

en: theme url
pl: ulr motywu

en: user ID is incorrect
pl: ID użytkownika jest niepoprawne
