Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: Default settings restored.
pl: Domyślne ustawienia przywrócone.

en: TinyMCE Advanced Settings Export
pl: Eksport Ustawień TinyMCE Advanced

en: The settings are exported as a JSON encoded string.
pl: Ustawienia zostaną wyeksportowane jako zakodowany tekst JSON.

en: Please copy the content and save it in a <b>text</b> (.txt) file, using a plain text editor like Notepad.
pl: Skopiuj tekst i zapisz go w pliku <b>tekstowym</b> (.txt), używając edytora zwykłego tekstu takiego jak Notatnik.

en: It is important that the export is not changed in any way, no spaces, line breaks, etc.
pl: Ważne jest, aby tekst nie został w żaden sposób zmieniony, żadnych spacji, nowych linii, itd.

en: Select All
pl: Wybierz Wszystko

en: Back to Editor Settings
pl: Powrót do Ustawień Edytora

en: TinyMCE Advanced Settings Import
pl: Import Ustawień TinyMCE Advanced

en: The settings are imported from a JSON encoded string. Please paste the exported string in the text area below.
pl: Ustawienia zostaną zaimportowane z zakodowanego tekstu JSON. Wklej wyeksportowany tekst poniżej.

en: Verify
pl: Zweryfikuj

en: Import
pl: Importuj

en: Importing of settings failed.
pl: Importowanie ustawień nie powiodło się.

en: ERROR: All toolbars are empty. Default settings loaded.
pl: BŁĄD: Wszystkie paski narzędzi są puste. Domyślne ustawienia przywrócone.

en: Editor Settings
pl: Ustawienia Edytora

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zapisane.

en: Save Changes
pl: Zapisz Zmiany

en: New in TinyMCE 4.0/WordPress 3.9 is the editor menu. When it is enabled, most buttons are also available as menu items.
pl: Nowością w TinyMCE 4.0/WordPressie 3.9 jest menu edytora. Gdy włączone, większość przycisków dostępne jest również jako opcje w menu.

en: Enable the editor menu.
pl: Włącz menu edytora.

en: Drag buttons from the unused buttons below and drop them in the toolbars above, or drag the buttons in the toolbars to rearrange them.
pl: Przeciągnij przyciski z nieużywanych przycisków poniżej i upuść je w paskach powyżej, lub przeciągnij je w paskach, by zmienić ich położenie.

en: Unused Buttons
pl: Nieużywane przyciski

en: Also enable:
pl: Włącz również:

en: List Style Options
pl: Ustawienia Stylu Listy

en: Context Menu
pl: Menu Kontekstowe

en: Link (replaces the Insert/Edit Link dialog)
pl: Link (zastępuje okno Wstaw/Edytuj Link)

en: Advanced Options
pl: Ustawienia Zaawansowane

en: Import editor-style.css.
pl: Zaimportuj editor-style.css.

en: It seems your theme does not support customised styles for the editor.
pl: Wygląda na to, że twój motyw nie wspiera zmodyfikowanych stylów dla edytora.

en: You can create a CSS file named <code>editor-style.css</code> and upload it to your theme's directory.
pl: Możesz utworzyć plik CSS nazwany <code>editor-style.css</code> i załadować go do katalogu twojego motywu.

en: After that, enable this setting.
pl: Gdy to zrobisz, aktywuj tą opcję.

en: Load the CSS classes used in editor-style.css and replace the Formats button and sub-menu.
pl: Załaduj klasy CSS użyte w editor-style.css i zmień przycisk oraz podmenu Formaty.

en: Stop removing the &lt;p&gt; and &lt;br /&gt; tags when saving and show them in the Text editor
pl: Przestań usuwać tagi &lt;p&gt; i &lt;br /&gt; podczas zapisywania i pokazuj je w edytorze Tekstowym.

en: This will make it possible to use more advanced coding in the HTML editor without the back-end filtering affecting it much.
pl: Umożliwi to zaawansowaną edycję w edytorze HTMLa bez szczególnego filtrowania backendu zbyt zmieniającego pisany kod.

en: However it may behave unexpectedly in rare cases, so test it thoroughly before enabling it permanently.
pl: Może to jednak zachowywać się nieprzewidzianie w rzadkich przypadkach, więc przetestuj tą opcję dogłębnie przed korzystaniem z niej na stałe.

en: Line breaks in the HTML editor would still affect the output, in particular do not use empty lines, line breaks inside HTML tags or multiple &lt;br /&gt; tags.
pl: Znaki nowej linii w edytorze HTMLa nadal będą zmieniać wyjście, nie używaj pustych linii, nowych linii wewnątrz tagów HTMLa ani wielu tagów &lt;br /&gt;.

en: Replace font size settings
pl: Zmień ustawienia rozmiaru czcionki

en: Replaces the size setting available for fonts with: 8px 10px 12px 14px 16px 20px 24px 28px 32px 36px.
pl: Zmienia dostępne rozmiary czcionki na: 8px 10px 12px 14px 16px 20px 24px 28px 32px 36px.

en: Enable pasting of image source
pl: Włącz wklejanie źródeł obrazów.

en: Works only in Firefox and Safari. These browsers support pasting of images directly in the editor and convert them to base64 encoded text.
pl: Działa tylko w Firefoksie i Safari. Te przeglądarki umożliwiają wklejanie obrazów bezpośrednio w edytorze i ich konwersję do zakodowanego tekstu base64.

en: This is not acceptable for larger images like photos or graphics, but may be useful in some cases for very small images like icons, not larger than 2-3KB.
pl: Nie jest to sensowne dla dużych obrazów jak zdjęcia czy grafiki, ale może być przydatne dla bardzo małych obrazków jak ikony, nie większych niż 2-3KB.

en: These images will not be available in the Media Library.
pl: Obrazy te nie będą dostępne w Bibliotece Mediów.

en: Administration
pl: Administracja

en: Export Settings
pl: Eksport Ustawień

en: Import Settings
pl: Import Ustawień

en: Restore Default Settings
pl: Przywróć Domyślne Ustawienia

en: The [Toolbar toggle] button shows or hides the second, third, and forth button rows. It will only work when it is in the first row and there are buttons in the second row.
pl: Przycisk [Przełącz widoczność paska narzędzi] pokazuje lub ukrywa drugi, trzeci i czwarty rząd przycisków. Będzie działać tylko jeśli jest w pierwszym rzędzie i istnieją przyciski w drugim.

en: Please upgrade your WordPress installation or download an <a href="%s">older version of the plugin</a>.
pl: Zaktualizuj swoją instalację WordPressa lub pobierz <a href="%s">starszą wersję tej wtyczki</a>.

note: Description of the plugin/theme
en: Enables advanced features and plugins in TinyMCE, the visual editor in WordPress.
pl: Uaktywnia zaawansowane możliwości i wtyczki do TinyMCE, wizualnego edytora w WordPressie.
